Recipes

Americké palačinky MIX – Recept // Pancakes MIX – Recipe

Nedávno jsem brouzdala na Pinterestu a hledala recept na nadýchané pancakes.
Přesněji řečeno jsem potřebovala takový ten recept na suchou směs, ke které před vařením přidám zbylé ingredience a těsto mám během pár minut hotové.
Ideální například na rychlou snídani.
Receptů jsem zkusila několik, bohužel ne všechny stály za to.
Proto sem přidávám ten, který dělám nejradši. Tímto mixem jsem naplnila skleněnou zavíratelnou dózu, ráno vždy použila odměřené množství, a snídaně byla během několika minut na stole. Cukru je v palačinkách relativně málo, takže ho můžete dochutit jak marmeládou a ovocem, tak i nutellou.
Opět chci zmínit jak je podle mě důležité nepoužívat hrnky, ale odměrky s přesně napsanou hodnotou. Pokud se přece jen rozhodnete hrneček použít, zjistěte si dpředu, zda má daných 250 ml. Nezaměňujte prášek do pečiva a sodu na pečení – výsledek se může lišit.
Tedy k samotnému receptu.

Suchou směs připravíme smícháním těchto ingrediencí.

6 hrnků hladké mouky
1/4 hrnku krystalového cukru
3 lžíce práčku do pečení
2 lžičky sody na pečení
1 lžička soli

Tuhle směs skladujeme v uzavíratelné dóze, stejně jako ostatní suché směsi – například kvůli molům. Jak dlouho mohu směs skladovat jsem ani nezjišťovala, protože nám doma zmizne během chvilky.

Recept na palačinky:

1 hrnek směsi
1 hrnek mléka
1 vejce
Ke směsi se dá přidat i 3/4 hrnku ovoce (borůvky, na drobno nakrájené jahody, ostružiny…), dá se však udělat i bez ovoce.

Vystačí na 4 až 6 palačinek, dle velikosti.

K receptu si také můžete stáhnout mou etiketu.

pancakes_printable.pdf

Facebook Comments

No Comments Found

Leave a Reply