Recepty

Grilované krevety

KONEČNĚ se dá posedět venku a nemít na sobě dvacet vrstev.
Domluvila jsem grilovačku a už se chystalo. Protože máme rádi i krevety, zkusila jsem improvizovat a vymyslet nějakou kombinaci, která by byla zajímavá a jiná… Než jsem začala, tak ne každý byl nadšený z mého výběru, ale nakonec to chutnalo fakt dobře!

Ingredience:

tygří krevety (hlavně ne ty malý prcky)
olivový olej
sůl
pepř
česnek
Koriandr
limetka

Postup:

Nejdřív jsem smíchala olej se solí a pepřem, potom přidala prolisovaný česnek, na jemno nasekaný koriandr a nakonec přidala šťávu z celé limetky. Množství neuvádím, protože na každý má rád něco jiného – někdo míň solí, někdo nemá rád ostrou chuť pepře. Každpoádně je lepší mít marinády víc, aby byly krevety hezky obalené a později s ní můžeme potírat krevety na grilu.

Krevety jsem smíchala s marinádou a nechala minimálně dvě hodiny stát. Poté jsme je nalíchaly na špejle po pěti kusech a dali na gril.  Z každé strany stačí chvilka, cca 4 minuty. Krevety jsou správně upečené, pokud jsou do tvaru C, pokud jsou do tvaru O, už jsou moc propečené.

Ke krevetám jsme zvolili dip ze zakysané smetany, pepře a limetky, ale příště vyzkouším vymyslet něco vhodnějšího, klidně pikantního.

Facebook Comments

No Comments Found

Leave a Reply